A XXI. Századi Intézet kutatási igazgatója a „zombi-populizmus” hátteréről, a destabilizációs törekvésekről és a Soros Internacionálé „Nagy Tervéről”
A Hetek podcastban megkérdeztük „A Nagy Terv – A Soros-birodalom Közép- és Kelet Európában” című kötet szerkesztőjétől:
00:15 A Stop Soros kampányok után nem megkésett, hogy most készült csak tudományos igényű könyv a tevékenységéről?
04:27 Jót tesz-e egy szakmai elemzésnek, ha a témát a politika is a frontvonalban tartja?
07:47 A tanulmányában Soros Györgyöt a „világ valaha élt legnagyobb hatalmú filozófusának” nevezte. Miért kellene filozófusnak tekintenünk egy olyan személyt, aki nem filozófiai műveivel, hanem tőzsdei befektetéseivel és spekulációival lett sokszoros milliárdos?
14:37 Aki látta a Tőzsdecápák vagy A nagy dobás című filmet, tisztában lehet azzal, hogy a Wall Streeten csak a legkeményebb, leggátlástalanabb fickók érvényesülnek. Miért nem fogadhatjuk ezt el tőle ezt a szakmai kíméletlenséget ugyanúgy, mint számtalan más kapitalista milliárdos esetében?
21:31 A másik megállapítása ugye az volt, hogy Soros a világ legnagyobb hatalmú filozófusa. Voltak már azonban Soros előtt sokan, akik milliárdosként vagyonukat politika és társadalomformálásra igyekeztek használni. Van-e és ha igen, akkor mi Soros György specialitása hozzájuk képest?
28:14 Miért lehetett érdeke beengedni 1984-ben a kommunista hatalomnak egy befolyásos kapitalistát, ráadásul a kultúra és a társadalomtudomány területére? Hiszen az ideológiai fellazítással szemben ekkor még teljes erővel küzdött az állambiztonság. Milyen szerepe volt Soros Györgynek a 88-89-es rendszerváltásban?
41:34 Soros Györgyöt évtizedekig nem igazán érte politikai kritika 1990 után, legfeljebb Csurka István emlegette időnként a Magyar Fórumban. Aztán 2017-ben a lex CEU-val hirtelen célkeresztbe került és azóta is ott van. Mivel húzta ki a gyufát, miért kezdett el hirtelen a politika érdeklődni a Soros-birodalom és a Nagy Terv iránt?
50:01 A 2016-os Brexit és az amerikai elnökválasztás után úgy tűnt, hogy a nyílt társadalom globalista koncepciója háttérbe szorul. Aztán 2020-ban látványosan fordult a kocka, Donald Trump megbukott, idén Netanjahu is távozott a hatalomból, legutóbb Babis cseh miniszterelnök szenvedett választási vereséget. A szuverenisták közül jószerivel csak Orbán Viktor maradt hatalomban, de rá is fenik már a fogukat a riválisai. Mi történt, miért fordulhatott meg a széljárás és mi köze lehetett ehhez a Nagy Tervnek?
58:11 Fél év van hátra a választásokig. A könyvben számos térségbeli ország kampányát elemzik részletesen, például Macedóniát és Ukrajnát. Ezeknek a fényében, mire számít itthon: megpróbálhat a Soros-birodalom beavatkozni a kampányba, és ha igen, akkor milyen formában?
#SorosGyörgy #BékésMárton #Világértelmező #mszp #szdsz #donaldtrump #kgb #horngyula #orbánvikor #fidesz #gyurcsány #dobrev #ceu #1956 #imf #ensz #eu #brüsszel #stopsoros #stopgyurcsány #márkizaypéter #karácsonygergely #karlpopper #nyílttársadalom #amnesty #humanrightswatch #helsinkibizottság #dobrev #biden #tasz #karlmarx #háttérhatalom #izrael #szlovákia #románia
Fotó: Dósa Győző
Ha még nem tetted, iratkozz fel a csatornánkra, és mondd el kommentben a véleményed.
Kövess bennünket:
Facebookon: https://www.facebook.com/hetek
Instagramon: https://www.instagram.com/hetek.hu/
Soundcloudon: https://soundcloud.com/hetek-magazin/
és online is: https://www.hetek.hu
Here's what you should consider before applying for an airline cobranded credit card
(KUTV) Utah classrooms saw a big push this year to increase online learning and…
Buy Character Formation in Online Education direct from Zondervan: http://bit.ly/1BKxkvs Character Formation in Online Education…
The COVID-19 pandemic brought extraordinary change to educators and learners. The ubiquity of virtual learning…